0.6 C
Gdańsk
niedziela, 4 grudnia, 2022

Dług w banku czy pójdę do więzienia? Co robić?

Zobacz także

Brak płynności finansowej. Utrata pracy. Niewypłacalny klient. Niespłacony kredyt

Czasem bywa, iż nasz płynność finansowa zostaje zachwiana nie jest to jednak koniec świata a tym bardziej nie powód do myśli samobójczych jakie nieraz miewają dłużnicy. Za długi w banku nie trafisz do więzienia. Jeżeli zaciągnąłeś kredyt w banku a nie na czarnym rynku, nie masz się czego obawiać. Nikt nie zagrozi Tobie ani Twojej rodzinie.

Ostateczne wezwanie do zapłaty

Ostatecznych wezwań do zapłaty otrzymasz jeszcze milion sto dwadzieścia razy. Jeśli bank widzi, że nie spłacisz długu po wypowiedzeniu umowy kredytowej, zrestrukturyzuje go na Twoich warunkach o ile masz coś do zaproponowania. Jeśli nie czekaj na pozew. Firmy windykacyjne będą wykupywały twoje długi. Nie rozmawiaj z firmami windykacyjnymi, jeśli nie masz w ogóle pieniędzy i tak Ci w niczym nie pomogą a jedynie będą utrudniać życie nękając telefonami – lepiej zmienić numer telefonu dla własnego spokoju. Windykator nie może Cię zastraszać, każda groźba jest karalna. jeżeli zaczynasz rozmowę z windykatorem nagraj ją lub miej przy sobie świadków.

Co jeśli sprawa pójdzie do sądu?

Nic. Zwyczajnie zostanie nadany Ci wyrok z nakazem zapłaty z dodatkowymi kosztami sądowymi i Twoje długi wzrosną o kilkaset złotych. Następnie sprawa trafi do komornika, który będzie szukał Twojego majątku i zajmie Ci wypłatę do kwoty wolnej od zajęć obecnie 1530 złotych. Komornik będzie chciał twoje długi spłacić wszystkim co masz samochodem, laptopem, domem, mieszkaniem. Czy da się tego uniknąć?

Firmy antywindykacyjne, czy warto z nich korzystać?

To zależy w jakiej jesteś sytuacji i na jaką firmę antywindykacyjną trafisz. Wiadome, że kiedy do nich trafiasz nie stać Cię na drogie porady prawne, jednak w sytuacji gdzie jesteś kompletnie zielony i na dodatek mocno wystraszony czasem warto wystrugać ostatni grosz lub znaleźć firmę antywindykacyjną, która działa na początku bez pobierania opłat. Firmy antywindykacyjne nie sprawią, że Twoje długi znikną, jednak mogą pokierować twoją sprawą tak abyś mógł harmonijnie wrócić do świata przeciętnego Kowalskiego.

Podsumowując długi w banku ma około 2, 5 miliona Polaków

Długi w banku da się spłacić, a banki choć na początku wydają się być nieustępliwe, ostatecznie przystaną na Twoje warunki spłaty aby odzyskać cokolwiek. Nie bój się pism i rozmów z bankiem. Nie unikaj windykacji na poziomie banku, wówczas najłatwiej jest o zmniejszenie rat i wydłużenie spłaty kredytu.

Poprzedni artykułPrzemoc domowa. Porady prawne
Następny artykułRozwód Co? Gdzie? Jak?

More articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ostatnio dodane