0.6 C
Gdańsk
niedziela, 4 grudnia, 2022

Pomoc prawna przy rozwodzie

Zobacz także

Kiedy widzimy, że nasze małżeństwo się rozpada, wówczas jednym z rozwiązań jest rozwód, czy też tymczasowa separacja. Wbrew pozorom jednak oba te pojęcia dość mocno się od siebie różnią, o czym niestety nie wszyscy wiedzą. Separacja w przeciwieństwie do rozwodu, może być tymczasowa. Co do zasady celem separacji jest sprawienie, aby dwoje małżonków wróciło po czasie do wspólnego pożycia. Rozwód natomiast jest już ostatecznością i powoduje, że trwale zanika zawarty związek małżeński.

Czasami ludzie zastanawiają się też przy tej okazji, co się stanie z kredytem po rozwodzie. Otóż tutaj odpowiedź może być dla wielu bardzo zaskakująca, gdyż kredyt po rozwodzie co do zasady jest spłacany solidarnie przez dwie strony. Dlatego też tak ważne jest to, aby dobrze planować oraz uzgadniać wszelkie zobowiązania w małżeństwie. Wracając jednak do tematu głównego, powiedzmy jeszcze co nieco o tym, jak wziąć rozwód. Co ciekawe tego rodzaju pytanie zadaje sobie już coraz większa liczba małżeństw. Statystyki pokazują nawet, że już prawie co drugie polskie małżeństwo się rozpada. Otóż podstawą w sytuacji rozstania zawsze będą dobre usługi prawne. Przy rozwodzie są one szczególnie istotne, gdyż wówczas dochodzi do licznych sporów na przykład o kwestie związane z podziałem majątku, czy też sprawami opieki nad dzieckiem.

Dobry adwokat rozwodowy

Dobry adwokat powinien jednak nie tylko ułożyć dla klienta odpowiednią strategię, lecz także postarać się go w miarę możliwości wyedukować, jak powinien to wszystko przeprowadzić. Oczywiście pomoc prawna obejmuje również zawsze także aspekty techniczne, jak pisanie pozwu rozwodowego, lecz mimo wszystko edukacja też jest ważna. Co prawda wzór pozwu rozwodowego można znaleźć w sieci, lecz zawsze lepiej postawić na fachowca. Dobrze napisany i merytoryczny pozew rozwodowy może być bardzo istotny już od pierwszych chwil sporu. Pamiętajmy też, że dla rozwodu ważne jest też to, dlaczego chcemy się rozstać. Orzeczenie o winie w tym przypadku może mieć kolosalny wpływ na to, jaka decyzja zapadnie na sali sądowej. Zdrada małżeńska, czy też inne niewłaściwe działania mogą sprawić, iż orzeczony zostanie przez sąd rozwód z orzeczeniem o winie jednego z małżonków. Oczywiście nawet w sytuacji, kiedy któryś z małżonków jest wyraźnie winny rozpadowi związku, to może wciąż korzystać z pomocy prawnej przy rozwodzie. Polskie prawo cywilne stanowi bowiem jasno, że każdy może się na Sali sądowej bronić. Gdy z kolei bierzemy rozwód, a posiadamy potomstwo to będzie konieczna także decyzja mówiąca o tym, który z rodziców ma prawo do wychowywania dzieci.

Uzgodnienia pozasądowe rozwód

Jak podpowiadają jednak liczni prawnicy, tego typu kwestie najlepiej jest rozwiązywać w drodze uzgodnień pozasądowych. Każde dziecko podczas rozwodu przezywa bowiem ogromną traumę i warto mieć to z pewnością na uwadze. Pomoc prawna przy rozwodzie dotyczyć i uwzględniać powinna zatem także tą sferę. Reasumując zatem nasze rozważania należy podkreślić, że rozwód zawsze jest trudnym procesem. Na szczęście, dzięki fachowej pomocy prawnej dla rozwodników, którą świadczą prawnicy można przejść przez to o wiele łatwiej.

More articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ostatnio dodane