0.6 C
Gdańsk
niedziela, 4 grudnia, 2022

Rozwód – co należy rozważyć przed jego dokonaniem

Zobacz także

Przechodzenie przez rozwód jest jednym z najbardziej niewygodnych i niefortunnych sytuacji w życiu człowieka. Nie tylko trzeba spędzić wiele skomplikowanych godzin w sądzie, ale także podzielić się majątkiem, jak również rozstrzygnąć kwestie opieki nad dzieckiem.

W tym artykule wyjaśnimy 3 rzeczy, które należy rozważyć przy rozwodzie

1. Poznaj intencje swojego byłego partnera przy składaniu pozwu o rozwód.

Często zdarza się, że jedna ze stron jest bardziej zdeterminowana niż druga, aby kontynuować proces, a to dlatego, że każda z nich przeżywa separację na swój własny sposób. Jedną rzeczą jest jasne stwierdzenie, że w małżeństwie występują bardzo poważne różnice, a inną jest chęć jego zakończenia.

Jeśli chcesz to zakończyć, ale twój partner tego nie robi lub nie jest przekonany, że jest to najlepsza decyzja, najlepiej zasięgnąć profesjonalnej porady. Powinna to być decyzja podjęta przez was oboje, a każde z was ma prawo do wysłuchania przed podjęciem dalszych kroków.

2. Możliwości uniknięcia rozwodu

W niektórych sytuacjach pary, które przedyskutowały możliwość sfinalizowania procesu rozwodowego dochodzą do wniosku, że nie jest to najlepsza opcja. Związki nie są łatwe do nawiązania i niełatwo je zakończyć. Stawka jest wysoka, zwłaszcza jeśli chodzi o nieruchomości. Kiedy para się rozstaje, zmiana ta jest często przytłaczająca dla obojga partnerów.

3. Czas rozwodu

Niektórzy ludzie uważają, że zakończenie małżeństwa jest prostym zadaniem. Nie wystarczy po prostu pójść do sądu, złożyć wniosek i podpisać się. Jako eksperci w tej dziedzinie, zapewniamy, że proces ten jest bardziej skomplikowany. Jest wiele szczegółów o których trzeba pamiętać, gdy robi się tak duży krok i nie da się ich uniknąć.

Mamy tu na myśli formalne spotkania ugodowe, podczas których, o ile to możliwe, skonfrontujesz się z partnerem i przedstawisz swój punkt widzenia. W takim przypadku nacisk zostanie położony na wątpliwości, które są wspólne dla obu stron oraz na konflikty.

Na przykład, bardzo często zdarza się, że rozwód ma kierunek zorientowany na opiekę, ponieważ para odmawia możliwości wspólnej opieki nad dzieckiem. Ponadto istnieją przypadki, które koncentrują się na materialnym majątku pary, który ma zostać podzielony.

4. Wymagana jest wiedza na temat sytuacji finansowej

Jedna rzecz to finanse, które macie lub mieliście jako para, a druga to finanse, które należą do was indywidualnie. Kiedy się rozwodzisz, prawnik musi wiedzieć ile wynosi łączna suma pieniędzy na twoim koncie bankowym i w twoim majątku.

Wszystko to będzie wliczane do rozdzielności majątkowej, a w przypadku majątku, który został zakupiony jako małżeństwo, istnieją uchwały o jego sprzedaży lub nawet cesji. Ostateczny wynik będzie zależał od dyskusji, jakie Państwo przeprowadzą przy wsparciu mediatora, oraz od sytuacji finansowej każdego z Państwa.

More articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ostatnio dodane